Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kalnų slidinėjimas

Kalnų slidinėjimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Kalnų slidinėjimo varžybų rungtys. Tiesus nusileidimas. Nelygumų įveikimas. Stabdymas skersuojant slides. Nusileidimai posūkiais. Slalomo, slalomo giganto, greitojo nusileidimo technikos ypatumai. Kalnų slidininko mokymas ir treniruotė.

Ištrauka

Kalnų slidinėjimas yra viena iš egzotiškiausių sporto šakų. Tai labai reikšminga aktyvaus poilsio forma. Leidžiantis nuo kalnų tenka įveikti įvairias kliūtis, nugalėti baimės jausmą. Emocijos, kurias patiria žmogus slidinėdamas kalnuose, labai teigiamai veikia nervų sistemą.
Kalnų slidinėjimas daugelyje šalių jau įeina į šiuolaikinio kultūringo žmogaus buitį, nes ši sporto šaka yra prieinama bet kokio amžiaus , kompleksijos bei fizinio pasirengimo žmonėms. Nors Lietuva lygumų kraštas, tačiau kalnų slidinėjimo mėgėjų nestinga.
Lietuvos kalnų slidinėjimo Federacija ( LKSF ) - tai laisvanoriška visuomeninė sporto organizacija, jungianti įregistruotas visuomenines sporto organizacijas ir klubus, suinteresuotus kalnų slidinėjimo vystimu ir populiarinimu Lietuvoje.
Pagrindinis LKSF uždavinys - kalnų slidinėjimo plėtojimas ir populiarinimas, panaudojant šią sporto šaką, kaip fizinio auklėjimo, sveikatos stiprinimo, turiningo laisvalaikio praleidimo priemonę.
Kalnų slidinėjimas aksčiau buvo labiausiai paplitęs Vidurio Europos valstybėse, kuriose yra Alpių kalnų. Anksčiau buvo net vadinama – Alpių slidinėjimu. Dabar ši slidinėjimo rūšis labai išpopuliarėjo visose šalyse, kuriose yra kalnų. Kalnų slidinėjimas itin reikšminga aktyvaus poilsio forma.
Kalnų slidinėjimas- drąsiūjų, vikriųjų sportas, jis ugdo kojų jėgą, ištvermę, greitą orientaciją, reakciją, pusiausvyrą, koordinaciją, ryžtą, valią.

Skiriamos 3 kalnų slidinėjimo varžybų rungtys vyrams ir moterims:
• Specialusis slalumas
• Slalomas gigantas
• Greitasis nusileidimas
Specialiosios slalomo trasos ilgis nuo 120 – 700 m, aukščių skirtumas 50- 300 m. Slalomo giganto trasos ilgis 800- 2500 m, aukščių skirtumas 150 – 600 m. Greitojo nusileidimo trasos ilgis 1200 – 4000 m, aukščių skirtumas 300 – 1000 m. Didžiausias greitis pasiekiamas greitajame nusileidime, posūkyje pasiekiamas nuo 100 – 120 km/h.
Kalnų slidininkai dažnai startuoja visose trijose rungtyse, ir pasitaiko kad nugali dviejose, ir net trijose. Tačiau yra nemažai slidininkų kurie specializuojasi tik vienoje rungtyje.
Kalnų slidinėjimas – leidimasis nuo kalno, veikiant kūno svorio jėgai, įveikiant natūralias ir dirbtines kliūtis. Natūralios kliūtys – kalno nelygumai, slystamojo paviršiaus kitimas. Dirbtinės kliūtys – nusileidimo trasos pažymėjimas taip kad, leidžiantis nuo kalno, reikia daryti vingius, posūkius. Slidininką stabdo oro pasipriešinimo jėga ir slidžių su sniegu trinties jėga, kuri ypač padidėja, skersuojant slides. Slidininkas jį veikiančios svorio jėgos pakeisti negali, nusileidimo greitį jis gali reguliuoti, tik didindamas ar mažindamas oro pasipriešinimą ir slidžių trintį su sniegu. Efektyvesnis greičio reguliavimo būdas yra slidžių trinties su sniegu keitimas negu oro pasipriešinimo didinimas ra mažinimas, nes visi slidininkai apsirengę labai panašia apranga ir leidžiasi nuo kalno panašiomis padėtimis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-25
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis10.91 KB
Autoriusaleksejus
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kalnu slidinejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą