Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>XXVIII vasaros olimpinės žaidynės Graikijoje

XXVIII vasaros olimpinės žaidynės Graikijoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Antikinės olimpinės žaidynės ir jų atgaivinimas. Olimpinių žaidynių simbolika. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto 80-metis. XXVIII vasaros olimpinės žaidynės. Olimpinės ugnies kelionė. Olimpinių žaidynių atidarymas. Lietuvos delegacija ir Lietuvos sportininkų pergalės. Premijos už olimpines pergales. Išvados.

Ištrauka

Olimpinės žaidynės - populiariausios pasau¬lio sporto varžybos. Jose dalyvauja dešimtys tūkstančių sportininkų, per televiziją jas ste¬bi ir per radiją klausosi milijardai žmonių. Vi¬si domisi sportininkų galimybėmis, jų valia, ryžtu siekti naujų rekordų, nes jų olimpinis devizas: "Citius, altius, fortius" ("greičiau, aukščiau, stipriau"). Olimpinis simbolis - penki tarpusavyje susipynę spalvoti žiedai -reiškia penkių pasaulio kontinentų sportinin¬kų draugystę (Šadžius, 1996).
Pirmosios šiuolaikinės olimpinės žaidynė¬s įvyko 1896.04.06-15 Atėnuose. Olimpinės žaidynės rengiamos kas ketveri metai. Tik dėl Pirmojo pasaulinio karo 1916 m. neįvyko VI, dėl Antrojo - 1940 m. - XII ir 1944 m. - XIII olimpinės vasaros žaidynės. Nepaisant to, olimpinės vasaros žaidynės ir to¬liau žymimos eilės tvarka.
Nors 1908 m. Londone olimpinėse vasaros žaidynėse surengtos dailiojo čiuožimo varžy¬bos Ledo rūmuose, o 1920 m. Antverpene -dailiojo čiuožimo ir ledo ritulio varžybos, ta¬čiau tikros pirmosios olimpinės žiemos žaidy¬nės įvyko tik 1924 m. Šamonyje (Prancūzija). Tiesa, iš pradžių jos pavadintos tarptautine žie¬mos sporto savaite, tačiau 1925 m. TOK šiai savaitei pripažino olimpinių žiemos žaidynių statusą. Taip prasidėjo vadinamosios baltosios olimpiados - ledo ir sniego sporto šventės (Žilinskas, 1983).
Iki 1992 m. olimpinės žiemos ir vasaros žai¬dynės buvo rengiamos tais pačiais metais (sau¬sio -vasario mėnesiais -žiemos, birželio - rug¬pjūčio, o kai kada ir vėliau - vasaros žaidynės). TOK pakeitė šią tradiciją ir nutarė, kad 1994 m. bus surengtos eilinės olimpinės žiemos žaidy¬nės ir toliau bus rengiamos kas ketveri metai, o olimpinės vasaros žaidy¬nės įprasta tvarka - 1996, 2000 m. ir t.t. Tai pa¬lengvino olimpinių žaidynių organizavimą, ir ne¬bereikės jų taip ilgai (ketverius metus) laukti.
Žinomas Lietuvos krepšininkas, 1988 m. Seulo olimpiados aukso medalininkas A. Sa¬bonis taip apibūdino olimpinių žaidynių reikš¬mę: "...manau, jog olimpinio čempiono var¬das ir olimpiadoje pelnytas medalis kiekvie¬nam sportininkui yra pats brangiausias apdo¬vanojimas, savotiškas viso gyvenimo, skirto sportui, įvertinimas..."(Imbrasas, 1989).
Prie amžinos žmogaus svajonės- gyventi ramioje, taikioje, pilnoje džiaugsmo, gražioje žemėje, gali prisidėti ir olimpinis sąjūdis (Jankauskas, 1998), nes olimpinė pasaulio idėja yra iškelta aukščiau už valstybės konfliktus ir prieštaravimus, už visų pasaulio tautų bendravimą ir susitaikymą (Stonkus, 2000).

Darbo tikslas – apžvelgti paskutines olimpinėse žaidynes, kurios vyko šių metų rugpjūčio mėnesį Graikijoje.

Darbo uždaviniai :
1. Apžvelgti antikines olimpines žaidynes ir jų atgaivinimą;
2. Atskleisti olimpinių žaidynių simboliką ir atributiką;
3. Paminėti Lietuvos Tautinio Olimpinio komiteto 80- metį bei pateikti ankstesnius Lietuvos olimpiečių pasiekimus;
4. Atskleisti įdomiausius šią vasarą įvykusių Olimpinių žaidynių faktus.

Darbe naudojamų trumpinimų paaiškinimas:
TOK – tarptautinis olimpinis komitetas.
LTOK- Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
EOC- Europos olimpinių komitetas.
LSL- Lietuvos sporto lyga.
NOK- nacionalinis olimpinis komitetas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-17
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis48.63 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasprof. Juozas Rauckis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word XXVIII vasaros olimpines zaidynes Graikijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • prof. Juozas Rauckis
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą