Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Regos neįgaliųjų fizinė veikla ir ypatumai

Regos neįgaliųjų fizinė veikla ir ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Vaikų, turinčių regos sutrikimų, ugdymo raida Lietuvoje. Regos sutrikimo įtaka raidai. Regos neįgaliųjų ypatumai ir ugdymo strategija. Psichomotorinė sritis. Regos neįgaliųjų fizinė raida ir judesių tikslumas. Pagrindiniai sutrikusios regos asmenų judėjimo įgūdžiai. Regos neįgaliųjų taikomoji fizinė veikla. Apibendrinimas.

Ištrauka

Šiandien šalyje propaguojama humanizmo ir besąlygiškos pagarbos kitam žmogui idėja. Deja, kaip teigia J. Ruškus (2001), tenka pripažinti, jog palankios nuostatos į negalę rodomos tik politiniu deklaratyviu lygiu arba išimtinai individualiai. Nepalankios nuostatos atvirai nedemonstruojamos, bet dažnai, nepaisant žmogaus išsilavinimo ar socialinio statuso, neigiamas požiūris į negalę, neįgaliuosius ir jų socialines-edukacines perspektyvas yra gana nepalankus ir kritiškas.
Akivaizdu, jog, nepaisant išties gerų iniciatyvų neį galiųjų socialinės integracijos srityje, yra tam tikrų psichosocialinių kliūčių, dėl kurių, ko gero, neįgaliųjų įsiliejimas į visuomenę vis dar problema. Atlikti tyrimai byloja ir nemokėjimą apsieiti su neįgaliuoju (hipergloba arba hipogloba), aplinkinių atsiribojimas (draugų, artimųjų) nuo šeimos, auginančios neįgalų vaiką.
J. Ruškus (2001) knygoje "Negalės psichosociologija" teigia: "Sudėtinga spręsti apie pokyčius šeimoje, kurioje gimė neįgalus vaikas arba toks tapo vėliau. Mokslinėje literatūroje pateikiami tyrimų duomenys apie šeimos sistemos reorganizaciją kartais prieštarauja vieni kitiems, o tai liudija šeimos išgyvenimų unikalumą. Kita vertus, literatūroje pateikiami tyrimų duomenys rodo, kad neįgalų vaiką auginanti šeima patiria specifinių, tik tokioms šeimoms būdingų sunkumų, lyginant su šeimomis, kuriose auga neturintys negalių vaikai…".
Šeima, kurioje gimė neįgalus vaikas, jau lyg ir nepateisina visuomenės lūkesčių kokybine prasme.
Visuomenėje iki šiol vyrauja nuostata, kad vaikas su negalia, tai vaikas be perspektyvos, kad jis našta visuomenei, kad jam užtenka minimalios pagalbos. Šiuo atveju labai svarbi pati šeima - jos nuostata , interesų specifika, tėvų informacinis kultūrinis lygis, galimybė padėti vaikui. Neįgaliajam vaikui, kaip ir kiekvienam kitam, reikalinga ne tik pilna, bet ir pilnavertė šeima. Kaip teigia A.Mori, ypatingiems vaikams reikalingi ypatingi tėvai.
Specialiųjų poreikių įvairovė lemia skirtingos negalių rūšis (fizinės, regėjim, klausos, intelekto) ir funkcijos pažeidimo laipsnis. Įvairių fizinės, psichologinės ir socialinės reabilitacijo, pedagogikos priemonių taikymas tenkinant neįgalių asmenų fizinės veiklos poreikius yra vienas pagrindinių taikomosios fizinės veiklos uždavinių skatina neįgaliųjų gebėjimą dalyvauti visuomenės gyvenime. Tinkamas neįgaliųjų fizinio ugdymo ir įvairiapusės reabilitacijos priemonių ir metodų parinkimas reikalauja iš fizinės veiklos specialistų specialių įgūdžių ir išsamių pedagogikos, psichologijos, sociologijos ir biomedicinos mokslų srities dalykinių žinių. Akivaizdu, jog tik tėvų , auginančių neįgalų vaiką, ir specialistų partnerystės santykiai gali padėti ne tik suprasti vieniems kitus tačiau ir palaužti tiek specialistų, tiek tėvų psichologinio atsiribojimo ir socialinės saviizoliacijos sienas. Tėvai visų pirma nori būti suprasti. Tarnybos turėtų paremti ne tik materialiai, bet ir psichologiškai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-16
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis32.57 KB
Autoriuspaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasDoc. J. Rauckis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Regos neigaliuju fizine veikla ir ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Doc. J. Rauckis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą