Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kurčiųjų ir aklųjų fizinė veikla

Kurčiųjų ir aklųjų fizinė veikla

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Medicininė patikra. Fizinė veikla. Sutrikusios regos vaikų fizinis ugdymas. Sutrikusios klausos vaikų fizinis ugdymas. Išvados.

Ištrauka

Neįgalių žmonių rebilitacinio gydymo priemonės žinomos seniai. Jau prieš 3000 metų japonai ir kinai suprato judėjimo svarbą organizmui. Kūno kultūra ir sportas reikalingi visiems žmonėms, o ypač tiems, kurie turi rankų ir kojų defektus, deformacijas, kurių riboti judesiai, kurie gali judėti tik vežimėlio pagalba. Žmogus turintis negalią negali judėti kaip sveikas žmogus, todėl atsiranda kraujotakos sutrikimai, CNS sutrikimai. Jei žmogus prikaustytas prie vežimėlio, jam sunku apsitarnauti buityje, sunyksta raumenynas, jei jis specialiai nelavinamas.
Dabar pasaulyje daug dėmesio skiriama sporto ir kūno kultūros poveikiui socialiniam neįgaliųjų integravimuisi, atsižvelgiant į neįgaliųjų žmonių funkcinių sutrikimus, lytį, psichosocialinę ir fizinę aplinką bei psichines paties individo galimybes. Aktualios ir integruoto kūno kultūros mokymo problemos. Svarbūs ir pedagoginiai individų kūno kultūros mokymo aspektai, jų įtaka socialiniam neįgaliųjų mokinių integravimuisi, jų asmenybės formavimuisi.
Reguliarūs pratimai stimuliuoja ir vysto judamąjį aparatą, vidausorganų funkciją, gerina audinių mitybą. Tai padeda geriau prisitaikyti prie ortopedinių priemonių ir savo ruožtu leidžia greičiau užsiimti darbine veikla ir priklausomiems nuo aplinkinių.
Sistėmingos kūno kultūros pratybos sudaro tinkamas prielaidas psichologiniai –socialiniai rebilitacijai. Fiziniai pratimai atitraukia dėmesį nuo minčių apie negalią, padeda įveikti nerimą,, sunkumus buityje ir visuomenėje, palangvina bendravimą su kitais.
Neįgaliųjų sportas - tai ne rekordų siekimas. Tai kova su savimi, kurią privalu laimėti. Turbūt visiems aišku, kad išvystytas raumeninas kai kada gali pakeisti ramentus, vežimėlį.
Neįgalių žmonių sportas skirstomas pagal negalės rūšis. Tai atskiros aklųjų, kurčiųjų, žmonių, turinčių judamojo aparato pažeidimus, sutrikusio intelekto žmonių grupės.
Neįgaliųjų žmonių įtikinimas pradėti daug aktyvesnį gyvenimo būdą tampa didžiuliu iššūkiu, kurio esmė yra poreikis didinti asmeninius neįgaliųjų bei su jais dirbančių asmenų lūkesčius. Todėl vis daugiau šių žmonių pasirenka kokią nors sporto šaką norėdami susirasti daugiau bendraminčių, patirti naujų įspūdžių, bei pajusti savo vertę šiame gyvenime. Visus šiuos žmones vienija tai, kad jie mažiau juda ir mažiau bendrauja su kitais žmonėmis. Buityje ir darbe jiems tenka didelis fizinis ir psichologinis krūvis. Tik reguliarios kūno kultūros pratybos gali padėti jį įveikti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-03
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.41 KB
Autoriusgute
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word aklu ir kurciu fiz veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą