Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Pradinio mokymo plaukti metodika

Pradinio mokymo plaukti metodika

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Mokymo uždaviniai, principai. Mokymo metodai. 12 pamokų pradinio mokymo plaukti metodikos programa. Plaukimo pamokėlių ypatumai, struktūra ir organizavimas. Plaukimo mokymo priemonės. Bendrojo lavinimo ir specialieji fiziniai pratimai. Parengiamieji pratimai vandenyje. Specialieji plaukimo mokymo pratimai. Mokomieji šuoliai į vandenį. Žaidimai ir pramogos vandenyje. Plaukimo technikos mokymas. Plaukimo krauliu mokymas. Kojų judesių pratimai. Rankų judesių pratimai. Rankų judesių derinimo su kvėpavimu pratimai. Judesių derinimo pratimai. Plaukimo nugara mokymas. Kojų judesių pratimai. Rankų judesių ir kvėpavimo pratimai. Judesių derinimo pratimai. Plaukimo įtaka ir pratybų poveikis vaikų organizmui.

Ištrauka

Pradinis plaukimo mokymas – labai svarbus etapas, nes šiame etape įsisavinama plaukimo technika. Šis etapas trunka 2-3 metus, o paskui vaikai pervedami į mokymo-treniruotės grupes. (Л.П.Макаренко, 1983).
Pirmųjų plaukimo įgūdžių formavimui turi reikšmės taisyklingas kvėpavimas. Daugelis vaikų nenoriai atlieka kvėpavimo pratimus bandydami iš karto plaukti. Šie bandymai būna nesėkmingi. (Г.Левин, 1984). Gerai atidirbtas kvėpavimas – raktas į sportinio plaukimo technikos veiksmų įsisavinimą. Plaukimo kvėpavimas suderinamas su rankų judesiais taip, kad įkvėpimą atliktų patogiausiu momentu. Greitas įkvėpimas ir lėtas iškvėpimas atliekamas per burną. Pradedantiems plaukikams reikia skirti ypatingą dėmesį iškvėpimui į vandenį, stengtis, kad kvėpavimas būtų paprastas ir laisvas. Įsisavinęs kvėpavimo įgūdžius pradedantysis greitai įvaldo plaukimo techniką, ir tuo metu labai svarbu išvengti klaidų, susijusių su judesiais ir kvėpavimu. Įkvėpti ir iškvėpti reikia lengvai, be krūtinės ir pilvo įtempimo raumenų. Tas taip pat padeda judesių laisvumui.
Norint išmokti taisyklingai kvėpuoti pirmiausia reikia įveikti vandens baimę. Tai pradedantiesiems padės įvairūs pratimai, kurie atliekami vandenyje.
Kaip greičiau įveikti vandens baimę, sukaupta patirtis leidžia rekomenduoti:
1. vaikus, bijančius vandens, reikėtų suskirstyti į specialias grupes po 6-8 vaikus,
2. pirmos pamokos metu reikia juos įtikinti pratybų saugumu ir plaukimo mokymo sėkme. Tam reikia pravesti su jais pokalbį parodyti atskirus pratimus, supažindinti su vandens savybėmis.
3. kad sėkmingai vyktų užsiėmimai į grupę reikia priimti vaiką, kuris jau praėjęs šį kursą (apie tai vaikas iš grupės neturi žinoti). Jo pagalba atliekami sunkesni pratimai, kas palengvina jiems įgauti drąsos ir pasitikėjimo savimi.
4. kiekvieną pamoką pradėti sausumoje. Jos pravedamos šia tvarka: išsirikiavimas, išsiskaičiavimas, trumpas pamokos užduoties paaiškinimas, mokomų pratimų parodymas.
Pradiniame plaukimo mokyme įsisavinama vandens savybės ir plaukimo būdų judesiai.
Visa tai galima įsisavinti paruošiamųjų pratimų pagalba.
Pradiniame plaukimo mokyme vaikai privalo išmokti gerai laikytis ant vandens ir plaukti.
Tai pasiekiama jei vaikai tobulins savo judesius, ugdys ištvermę, jėgą ir vikrumą. Čia taikytinas nardymas, šuoliai į vandenį, slinkimai vandenyje, judėjimai į priekį ir kvėpavimas.
Nardydamas vaikas įgauna pasitikėjimo savimi jausmą. Šie pratimai supažindina jį su vandens keliamąja jėga.
Šuoliai į vandenį leidžia pajausti vaikui, kaip skirtingai veikia jo kūną įvairios jėgos, jei jis šokinėja nuo įvairaus aukščio. Pirmieji šuoliai į vandenį atliekami nuo neaukšto bokštelio šokinėja į negilią vietą. Sunkesni pratimai atliekami palaipsniui. Šuoliai į vandenį išugdo vaikai ryžtingumą, savivaldą. Šių pratimų pagalba vaikai išmoksta valdyti savo kūną vandenyje.
Slinkimas – panardinta į vandenį kūną veikia keliamoji jėga. Šią jėgą vaikai turi pajusti patys ir įsitikinti, kad jie nenuskęs, jei ir nekvėpuos. Be šios jėgos yra dinaminė keliamoji jėga. Tik po to lai vaikai pradės laisvai slinkti vandenyje, jie padarys pirmus judesius (Г.Левин,1984). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis40.67 KB
AutoriusEugenijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word PRADINIO MOKYMO PLAUKTI METODIKA [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą