Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Fizinių pratimų įtaka organizmui

Fizinių pratimų įtaka organizmui

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Adaptaciniai judamojo aparato pakitimai. Kaulų adaptacija fiziniams krūviams. Kaulų jungčių adaptacija fiziniams krūviams. Pakitimai raumenyse fizinių pratimų įtakoje. Pakitimai širdies - kraujagyslių sistemoje (ŠKS). Kvėpavimo sistemos adaptacija. Kraujo pakitimai. Virškinimo sistemos pakitimai. Šlapimo išskyrimo sistemos pakitimai. Atskirų fizinių pratimų poveikis organizmui. Apibendrinimas.

Ištrauka

Daugelis žmonių šiandien suvokia judėjimo svarbą, jo įtaką sveikatai. Taigi vikrumas, budrumas, jėga, greitis, kantrybė ir ištvermė buvo ypač reikalingi jau genčių laikais,kai vyko arši kova už būvį tarp žmonių ir gamtos bei tarp atskirų genčių. Iš kartos į kartą senovės baltai mokydavo savo vaikus, kaip tapti stipriems ir vikriems. Jau senovėje buvo suprantama, kad judėti yra labai svarbu. Dabar mes žinome, kad judėjimas, fiziniai pratimai yra svarbūs mūsų organizmui ir keičia jo struktūrą, bei funkcijas.
Kiekvieno gyvo organizmo svarbiausia savybė yra pastovios vidinės būklės - homeostazės - išlaikymas. žmogaus organizmą veikia nuolat kintantys išorinės bei vidinės aplinkos faktoriai. Todėl evoliucijoje susiformavo daugybe prisitaikomųjų mechanizmų, palaikančių normalią organizmo veiklą. Toks organizmo prisitaikymas prie nuolat kintančių aplinkos sąlygų vadinamas adaptacija. Adaptacijos mechanizmai padeda išlaikyti homeostazę.
Adaptacijos reakcijos būna trumpalaikės ir ilgalaikės. Trumpalaikės pasireiškia tuoj pat, paveikus dirgikliu ir užtrunka neilgai, pvz. prakaitavimas, padidėjus šilumos gamybai. Ilgalaikės adaptacinės reakcijos susidaro palaipsniui, veikiant nuolat pasikartojantiems tokiems pat dirgikliams. Ilgalaikės adaptacijos procesai pereina 2 stadijas: funkcinę ir morfofunkcinę. Funkcinėje stadijoje pasireiškia tik funkcijų pakitimai (pvz., bėgant sustiprėja širdies darbas), o morfofunkcinėje stadijoje, šalia funkcinių pakitimų, dirbančiuose organuose ir sistemose atsiranda ir morfologiniai pakitimai, pvz., bėgant ne tik padažnėja širdies plakimas, bet dėl sistemingų treniruočių sustorėja ir širdies raumuo.
Fiziniai pratimai - labai stiprus dirgiklis, veikiantis į visus organizmo sandaros lygius; subląstelinį, ląstelių, audinių, organų, sistemų. Šis dirgiklis - treniruotė - nuolat kartojasi tam tikrais intervalais, yra tam tikro intensyvumo ir apimties. Treniruotės poveikyje vystosi ilgalaikiai adaptaciniai pakitimai, kurie tomis pačiomis sąlygomis leidžia žmogui atlikti žymiai didesnį darbą.
Adaptaciniai judamojo aparato pakitimai
Funkcinėje judėjimo sistemoje yra skiriamos trys organų grupės;
Vykdomieji organai (judamasis aparatas)
Aprūpinimo organai (vidaus organai ir širdies-kraujagyslių sistema)
Valdymo organai (nervų sistema, analizatoriai ir endokrininės liaukos)
Judamajame aparate skiriama pasyvioji dalis - kaulai ir jų jungtys - bei aktyvioji dalis - raumenys.
Iš visų organų didžiausias krūvis, veikiant fiziniams pratimams, tenka judamajam aparatui. Todėl jame ryškiausiai pasireiškia tiek teigiamas, tiek neigiamas jų poveikis.
Yra pastebėta, kad normalus fizinis krūvis suintensyvina kraujo apytaką ne tik judamajame aparate, bet ir smegenyse. Ir atvirkščiai, per dideli fiziniai krūviai, organizmo fizinis pertempimas neigiamai veikia ne tik judamąjį aparatą, bet ir CNS. Todėl saikingi fiziniai pratimai padeda sėkmingiau mokytis. Atvirkščias procesas vystosi pavalgius ir suintensyvėjus virškinamojo aparato funkcijai - kraujo apytaka smegenyse pablogėja, CNS funkcijos susilpnėja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-21
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.93 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniu pratimu itaka organizmui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą