Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Individualūs skirtumai ir motoriniai gebėjimai

Individualūs skirtumai ir motoriniai gebėjimai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Individualūs skirtumai ir motoriniai gebėjimai. Tikslai. Individualiųjų skirtumų tyrimas. Gebėjimai ir gabumai. Gebėjimų ir įgūdžių palyginimas. Gebėjimai kaip veiklą ribojantys veiksniai. Ar yra visuotinis (bendras) motorinis gebėjimas? Henrio specifiškumo hipotezė. Šiuolaikiniai požiūriai į gebėjimus. Mitai apie motorinius gebėjimus. Universalūs sportininkai. Bendro motorinio gebėjimo (arba gabumo) peržiūrėjimas: supergabumas. Gebėjimai įgūdžių formavimo procese. Įgūdžių klasifikavimas ir užduočių analizė. Gebėjimai kaip klasifikavimo pagrindas. Formalaus klasifikavimo modeliai. Numatymas ir atranka. Gebėjimų pokyčiai, pasiekiami treniruojantis ir per patyrimą. Atranka, remiantis parodytais rezultatais ankstyvuoju treniravimosi laikotarpiu. Kiek efektyvus yra įgūdžių numatymas? Skyriaus santrauka.

Ištrauka

Labai nustembate, kai jūsų draugas, anksčiau niekad nežaidęs golfo, staiga paima lazdą ir beveik aplenkia jus. Jo taiklumas yra beveik toks pats kaip jūsų po dešimt metų treniravimosi. Jis tobulėja ir toliau, o jūsų, atrodo, taip ir liekate įstrigęs tame pačiame lygyje. Jo gabumai golfo srityje aiškiai skiriasi nuo jūsiškių, ir galiausiai jis bus geresnis už jus. Kodėl? Kokios yra skirtumų tarp jūsų priežastys? Ar ir kituose užsiėmimuose jis bus geresnis už jus?
Visi žino, kad žmonės yra labai skirtingi. Šis skyrius būtent ir koncentruojasi į tuos skirtumus tarp žmonių, t.y., individualius skirtumus motorinės elgsenos srityje. Pirmiausiai įvedama gebėjimų sąvoka: didžiąja dalimi paveldėti gebėjimai, kurie sudaro pagrindą daugumai žmonių įgyjamų įgūdžių, pateikiamas jų skaičius ir apibrėžiamas pobūdis, kaip jie vertinami, ir kaip jų pagalba galima klasifikuoti įgūdžius. Galiausiai pereinama prie numatymo – kaip atrinkti asmenis, tinkančius tam tikriems užsiėmimams, darbams, sporto šakoms ir pan. jų gebėjimu pagrindu.
TIKSLAI:
1. Suprasti individualių skirtumų sąvoką;
2. Susipažinti su motorinių gebėjimų fundamentalia prigimtimi;
3. Naudojantis gebėjimų koncepcija, išmokti klasifikuoti įgūdžius;
4. Suprasti metodus ir problemas, susijusias su įgūdžių numatymu.

INDIVIDUALIŲ SKIRTUMŲ TYRIMAS

Individualūs skirtumai apibrėžiami kaip stabilūs, ilgai išliekantys skirtumai tarp žmonių tam tikros užduoties atlikimo atžvilgiu. Du žmonės pagal tam tikros užduoties atlikimą galima skirtis mažiausiai dviem būdais. Pirmiausiai, jeigu užduotis yra kuo greičiau nubėgti vieną mylią, tai kiekvieno bandymo metu vienas asmuo gali būti greitesnis už kitą. Todėl jūs padarysite išvadą, kad jis iš tikrųjų yra greitesnis. Antra, jeigu iš vieno bandymo asmuo atlieka smūgį, įvarantį golfo kamuoliuką tiesiai į duobutę, o kitas to padaryti nesugeba, tikriausiai nenorėsite iš to vieno karto padaryti išvadą, kad pirmojo golfo sugebėjimai yra geresni nei antrojo. Kodėl? Todėl, kad vieno bandymo metu netyčia gali atsitikti bet kas, o individualūs skirtumai turi būti pagrįsti stabiliais, ilgai išliekančiais užduočių atlikimo skirtumais. Pirmuoju atveju, jūs galite įsitikinti, kad vertinamos elgsenos skirtumai yra stabilūs ir ilgai išliekantys, kai tuo tarpu antruoju atveju tuo įsitikinti neįmanoma. Taigi, reikia pasakyti, kad užduotys gali būti žmonių atliekamos skirtingai visai ne dėl individualių skirtumų, ypač jeigu užduoties atlikimas yra nestabilus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-15
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis79.61 KB
AutoriusAnzelina
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word judesiu valdymas referatas individualus skirtumai ir motoriniai gebejimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą