Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Tinklinio žaidimo ir jo elementų naudojimas visuomenės sveikatinimo, laisvalaikio organizavimo ir įvairių socialinių grupių integracijos reikmėms

Tinklinio žaidimo ir jo elementų naudojimas visuomenės sveikatinimo, laisvalaikio organizavimo ir įvairių socialinių grupių integracijos reikmėms

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Kas yra tinklinis. Tinklinio žaidimo elementai. Tinklinio žaidimo ir jo elementų naudojimas vandenyje. Tinklinio žaidimo naudojimas visuomenės sveikatinimui. Tinklinio žaidimo naudojimas laisvalaikio organizavimui. Tinklinio žaidimo naudojimas įvairių socialinių grupių integracijos reikmėms. Išvados.

Ištrauka

Viena masiškiausių ir labiausiai prieinamų sporto šakų yra tinklinis. Jam nereikia daug ir brangaus inventoriaus, tinklinį gali žaisti įvairaus amžiaus žmonės. Tinklinio kamuolys skraido paplūdimiuose, prie ežerų, miško aikštelėse, mokyklų salėse, erdviuose sporto rūmuose, baseinuose. Savo meistriškumą tobulina tūkstančiai sporto mokyklų auklėtinių.
Šių dienų tinklinis — atletiškas žaidimas. Tai olimpinė sporto šaka. Savo olimpinį kelią jis pradėjo Tokijo olimpiadoje 1964m.
Tinklinio žaidimas vysto dėmesį, reakciją, ištvermę jėgą, vikrumą, judesių koordinaciją, o ypač šoklumą, todėl tai gali būti gera pagalbinė fizinio lavinimo priemonė kultyvuojant kitas sporto šakas. Tai kolektyvinis žaidimas, čia tvirtai laikomasi principo "Vienas už visus, visi už vieną".


KAS YRA TINKLINIS
Tinklinis – tai dviejų komandų ar grupių tarpusavio žaidimas kamuolių stačiakampėje aikštėje, tinklu padalytoje į dvi lygias dalis. Žaidimo tikslas yra permušti kamuolį į varžovo kitos aikštelės puse taip, kad kamuolys joje nukristų ar varžovas, priimdamas kamuolį, padarytų klaidą.
Žmogus gyvena ir veikia socialinėje aplinkoje, todėl visa jo veikla yra reglamenyuota tam tikrų taisyklių. Kaip ir kiti sportiniai žaidimai, taip ir tinklinis turi savo specifinius elementus ir taisykles. Jų laikantis ir vadovaujantis jomis galima žaisti tinklinį. Visos ofecialios tarptautinės varžybos vygdomos vadovaujantis šios sporto šakos tartautinės federacijos (FIVB) taisyklėmis. Tačiau jos nėra privaloma dogma, kadangi pati FIVB, ieškoama įvairių būdų populiarinti šį žaidimą, pritraukti daugiau žiūrovų ir remėjų, nuolat papildo ir keičia žaidimo taisykles. Rementis tarptautinės tinklinio federacijos patirtimi taip pat galima tinklinio žaidimo propagavimą plėtoti įvairiais būdias. Tinklinis yra veinas iš būdų lavinti žmogaus fizines savybes ir ugdyti jo svekatą.
Yra žinių, kad panašus į tinklinį žaidimas buvo žaidžiamas daugiau kaip prieš 2500 metų senovės Graikijoje. Manoma, kad graikai šį žaidimą perėmė iš egiptiečių, nes Egipte aptikta paveikslų ant kapaviečių, kuriuose vaizduojami žmonės, žaidžiantys su kamuolių. Šių paveikslų amžius beveik 4000 metų. Panašus į tinklinį žaidimas buvo žaidžiamas ir viduramžiais Europoje, bei Azijoje.
Siu laiku tinklinio kūrėju laikomas Viljamas Morganas, Helioko (JAV) koledžo kūno kultūros dėstytojas. Pirmąsias taisykles jis sukūrė 1895 m. Šias taisykles sudarė dešimt punktu.
Pirmą kartą žiūrovams zaidimas pademonstruotas 1896 m. liepą Springfylde. Tai buvo pramoginis, poilsio zaidimas, kurio dalyviu skaičius neribojamas.
Po pasaulį tinklinis plito keturiomis kryptimis — į Europą, Aziją, Okeaniją bei Pietų Ameriką. Azijoje, Okeanijoje ir Pietų Amerikoje žaidimą populiarino JAV karo laivyno jūreiviai; o Europoje — emigrantai, gryžtantys į savo tėvynę. Azijoje žaidimas pirmiausia išpopuliarėjo Filipinuose ir Tailande, Europoje — Prancūzijoje, Čekoslovakijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-09
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.78 KB
AutoriusNerijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tinklinio referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą