Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Teisėjavimo metodika krepšinyje

Teisėjavimo metodika krepšinyje

  
 
 
123456789
Aprašymas

Teisėjavimo metodika krepšinyje. Teisėjų vaidmuo. Koks teisėjas vadinamas geru? Teisėjo uždaviniai. Pražangų grupės.

Ištrauka

Tobulėdamas krepšinis praėjo didelį kelią. Jei pirmosiose Dž.Neismito sukurtose taisyklėse buvo tik 13 punktų, tai dabar jų daugiau kaip 100. Krepšinio taisyklės keičiamos ir tobulinamos dažniau negu kitų sportinių žaidimų.
Labai svarbus vaidmuo krepšinyje tenka teisėjams. Nekalbant apie tai, kad be teisėjų iš viso neegzistuotų krepšinis kaip sportinis žaidimas, teisėjavimo lygis, jo kryptingumas turi nepaprastai didelės įtakos krepšinio vystymuisi, žaidejų ir komandų meistriškumo kėlimui.
Teisėjas savo teisingu požiūriu ir sprendimais gali paskatinti žaidėjus (o ypač jaunus) naudoti (o tai reiškia ir tobulinti) vienus ar kitus būtinus šiuolaikiniame krepšinyje technikos veiksmus. Nesuprasdamas šių dienų krepšinio, jo vystymosi tendencijų, nežinodamas jų, teisėjas gali slopinti gerus žaidėjų pradus. Aukštos moralės ir kvalifikacios teisėjas, turi nepaprastą įtaką žaidejų (o taip pat ir trenerių. žiūrovų) auklėjimui, ypač teisingų įvairiapusių žaidėjų santykių su varžovais, partneriais formavimui.
Aukštos moralės ir kvalifikacijos teisėjų rengimas, reikalaujantis kantraus, nuoseklaus ir ilgo darbo, yra būtina viso krepšinio sporto meistriškumo augimo sudėtinė dalis ir būtina sąlyga.
Teisėjavimas kiepšinio rungtynėms yra vienas sudėtingiausių, todel ir teisėjui keliami dideli reikalavimai.
Krepšinio teisėjas ne tik padeda išaiškinti nugalėtoją susitikime, varžybose. Nuo jo, kaip jau minėta, daug priklauso krepšinio sporto šakos meistriškumas, jo augimas, krepšinio žaidimo kryptingumas, rungtynių grožis.
Kiekvienas teisejas, išeidamas į aikštelę, turi atsiminti, kad nuo jo meistnškumo, sprendimų logiškumo ir teisingumo, nekalbant apie objektyvumą, priklauso ne vien tik rungtynių rezultatai (o tai taip pat labai svarbu), bet ir krepšininkų meistriškumo augimas, tolimesnis ju kelias.
Koks teisėjas vadinamas geru? Žinoma tas, kuris gerai supranta žaidimą teisingai įvertina situacijas ir daro teisingus sprendimus. Todėl pirmiausiai reikia gerai žinoti žaidimo taisykles. Teisėjas turi vadovautis tokiu principu: nuodugniai išnagrinėti taisykles šimtą kartų, o po to dar šimtą kartų. Tačiau krepšinio teisėjui neužtenka gerai žinoti krepšinio kodekso punktus. Reikia puikiai žinoti ir pagrindinius šiuolaikinio žaidimo bruožus, jų vystymosi kryptį, būdingiausius technikos veiksmus žaidime naudojamą taktiką. Tik tada teisėjo sprendimai bus gyvenimiški, sumanūs, o ne knyginiai.

Kiekvienoms rungtynėms teisėjas turi ruoštis. Pirmiausiai jis turi buti fiziškai stiprus: gera savijauta, fizinis pasiruošimas, puiki nuotaika - visa tai butinos sąlygos gerai teisėjauti rungtynėse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-24
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.96 KB
Autoriusroox
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Basket teisejavimas2 [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą