Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Dopingas (2)

Dopingas (2)

  
 
 
123456
Aprašymas

Dopingo apibrėžimas. Kodėl dopingas draudžiamas? Etinės priežastys. Medicininės priežastys. Dopingo preparatai. Stimuliatoriai. Kas tai yra? Kodėl sportininkai juos vartoja? Galima stimuliatorių žala. Kiti galimi žalingi poveikiai. Dar turėtumėte žinoti! Amfetaminas. Kokainas. Kofeinas. Efedrinas, propanolaminas. Narkotiniai analgetikai. Kas tai yra? Kodėl sportininkai juos vartoja? Potenciali sveikatai pavojų kelianti žala. Anaboliniai preparatai - androgeniniai anaboliniai steroidai. Kas tai yra? Kodėl sportininkai juos vartoja? Pagrindiniai žalingi poveikiai. Žalingi poveikiai vyrai. Žalingi poveikiai moterims. Išvaizda ir forma.

Ištrauka

1. Dopingo apibrėžimas
Dopingas prieštarauja ir sporto, ir medicinos etikai.
Dopingą sudaro:
1. Draudžiamų preparatų, priklausančių išvardintoms vaistinių preparatų klasėms, vartojimas ir/arba
2. Įvairių dopingo metodų taikymas

3. Kodėl dopingas draudžiamas?
Sportininkams ir visiems kitiems svarbu suprasti priežastis, kodėl tam tikri preparatai ar metodai yra draudžiami vartoti. Svarbiausios priežastys, paskatinusios uždrausti sportininkams vartoti tam tikrus medicininius preparatus ir metodus bei šių preparatų ir metodų vartojimą pavadinti dopingu, yra etinės (Fair Play) ir medicininės ( galimi pašaliniai, sveikatai keliantys pavojų poveikiai).
Etinės priežastys
Dopingas - tai apgavystė. Uždraustų medikamentų ir dopingo metodų vartojimas suteikia atletui pirmenybę prieš konkurentą. Sporte visada buvo ir bus pasirenkamos sąlygos, kuriomis sportininkai varžysis. Daugelis faktorių yra pastovūs, o pasitaikantys skirtumai yra svarbūs ir teisėti. Šie skirtumai formuoja atitinkamos sporto šakos sportininko meistriškumą. Tačiau, kai kurie iš šių skirtingumų, tokie kaip tam tikrų preparatų ir metodų taikymas, yra laikomi nepriimtinais ir neteisėtais, kadangi jie nėra tarp svarbių ir tinkamų tos sporto šakos atstovo meistriškumą lemiančių faktorių. Tačiau net ir turint dabartines aukščiausios technologijas laboratorines dopingo tyrimo galimybes, reikia pripažinti, kad dažnai yra neįmanoma įrodyti tam tikrų draudžiamų preparatų ar metodų vartojimo. Svarbiausias argumentas sportininkams prieš dopingo vartojimą turėtų būti faktas, kad šie metodai yra paprasčiausiai draudžiami. Juos vartoti – nesilaikyti taisyklių. Taisyklės yra sudaromos tam, kad būtų varžomasi teisėtai. Varžymasis be taisyklių nesuteikia malonumo nei sportininkui, nei žiūrovui. Jūs galite nesutikti su taisyklėmis ir bandyti jas pakeisti, bet privalote žaisti pagal taisykles, kol jos galioja.
Medicininės priežastys
Medicininės priežastys pagrįstos prielaida, kad draudžiamų preparatų ir metodų vartojimas yra žalingas sveikatai. Dopingas daro didelę įtaką visoms gyvybiškai svarbioms organizmo funkcijoms. Mokslininkų tyrimai įrodo, kad dopingo preparatai žalingi tiek fizinei sportininko sveikatai, tiek jo psichikai. Atskiros medikamentų rūšys ir įvairios jų dozės skirtingai veikia organizmą. Žalingiausiai veikia hormoniniai medikamentai ir stimuliatoriai. Kenksmingiausi sveikatai yra šie dopingo preparatų vartojimo padariniai:
- ląstelių ir organų disfunkcija
- organizmo atsparumo sumažėjimas
- infekcijos (hepatitas, AIDS)
- alerginės reakcijos
- asmenybės pakitimai
- priklausomumo nuo medikamentų atsiradimas
Daugelis šių neigiamų reiškinių atsiranda per ilgesnį laiko tarpą (keletą metų) ir tada sunku atskirti, kurie jų yra ilgamečio piktnaudžiavimo medikamentais padariniai, o kurie - ligos požymiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-22
DalykasSporto konspektas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis31.78 KB
AutoriusAuguste
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dopingas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą