Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Visuomenės dalyvavimas sportiniame judėjime

Visuomenės dalyvavimas sportiniame judėjime

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Individualus piliečių dalyvavimas sportiniame judėjime. Apie sportą. Neprofesionalus sportas. Profesionalus sportas. Techninių sporto šakų atsiradimas ir piliečių dalyvavimas jame. Plaukimo veteranų sporto sąjūdžio pradžia Lietuvoje. Sportas mokslo įstaigose. Sportas mokykloje. Sportas universitete. Piliečių fizinis aktyvumas. Išvados.

Ištrauka

Europos švietimo ir sporto bendrumo istorija ilga ir ryški. Jau mūsų kultūros lopšyje, antikinėje Graikijoje, tokie filosofai kaip Sokratas ir Aristotelis pipažino didžiulę sporto svarbą švietimui įtraukdami jį į savo mokymo programas ir pažymėdami, kad sportas skatina kiekvieno mūsų tiek fizinę, tiek protinę darną.
Kas trečias europietis reguliariai sportuoja. Tačiau dar reikia daug ką nuveikti, kad sportas taptų neatsiejama žmonių švietimo ir gyvenimo dalimi. Dalyvavimas sporte gali prisidėti prie visapusės brandos, socialinių gebėjimų ugdymo ir kilnaus žaidimo dvasios, taip pat savivokos ir konkurencingumo dvasios lavėjimo. Transliacijos teisių pardavimas daugumai sporto šakų tapo nauju pasipelnijimo šaltiniu, ir pelnas vis augo, iškreipdamas sporto industrijos ekonomika. Kadangi galima užsidirbti labai daug pinigų imantis sporto profesionaliai, tarp jaunų ir gabių žmonių plačiai pasklido noras siekti sportininko karjeros.
Šiandien vis daugiau moterų ir merginų užsiiminėja aerobika arba sportuoja treniruoklių salėse. Mėgėjiškų užsiėmimų tikslai - bendras sveikatos stiprinimas, gera nuotaika, puikios sportinės formos palaikymas. Dauguma merginų ir moterų ateina į sporto klubus, ketindamos sumažinti svorį, t.y. organizme sukauptų riebalų kiekį.
Valstybė skatina visuomenės kūno kultūrą ir remia sportą. (LR Konstitucijos 53 straipsnio dalis)
Lietuvos Respublikos gyventojai turi teisę laisvai pasirinkti fizinio aktyvumo formas ir sporto šakas, vienytis į sporto organizacijas, dalyvauti kūno kultūros ir sporto valdyme, užsiimti profesionalia sporto veikla, taip pat kita kūno kultūros ir sporto veikla, kurios nedraudžia įstatymai. (LR kūno kultūros ir sporto įstatymo 2 straipsnis).
Šio darbo tikslas išsiaiškinti, kaip vyksta sportinis judėjiams Pasaulyje ir Lietuvoje. Sužinoti, apie sporto judėjimo įtaką studentų ir moksleivių tarpe.


1.1. Apie sportą
Sportas – KŪNO KULTŪROS DALIS, fizinių pratimų kompleksų varžybų, mokomojo pobūdžio pratybų ir treniruočių organizavimo ir vykdymo sistema. Sportas siauraja prasme reikšme apima tik varžybų organizavimą ir specialų pasirengimą šioms varžyboms. Šalia žmogaus sveikatos gerinimo ir bendrojo fizinio vystymo siekiama gerų rezultatų ir pergalių varžybų metu. Yra mėgėjų ir profesionalų sportas. Svarbiausios, tarpusavyje susijusios mėgėjų sporto organizacinės formos: masinis saviveiklinis sportas, sportas, kaip dėstomasis dalykas ir aukščiausių pasiekimų, arba didysis sportas.
Šiuolaikinis sportas susideda iš daugelio šakų, kurių kiekvienai būdinga savita sporto kova, yapatingi veiksmai, jų būdai. Sporto šakos, pripažintos tarptautinius mastu, skirstomos į penkias grupes:
1. šakos, kurioms būdingas aktyvus judėjimas (boksas, lengvoji atletika, krepšinis, futbolas it t.t )
2. šakos, kuriose vertinamos transporto priemonių, sporto valdymo meistriškumas (automobilių sportas, sklandymas)
3. šakos, susijusios su speceliu ginklų naudojimu ( šaudymas)
4. šakos, kuriose derinama modeliavimas ir konstravimas sus sukurtų modelių valdymu (aviamodelizmas);
5. žaidimai, kurių rezultatą lemia abstraktus loginis mąstymas ( šakmatai). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-06
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis40.07 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuomenes dalyvavimas sportiniame judejime referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą