Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kas yra kūno kultūra

Kas yra kūno kultūra

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Lietuvoje kūno kultūros pradmenys siejami su senovės baltais. Šiuolaikinis kūno kultūros formavimas. Sporto užuomazgos Lietuvoje. Populiariausi Lietuvos sportininkai. Išvados.

Ištrauka

Kūno kultūra, fizinis lavinimas ir sportas, o plačiąją prasme – tiesiog sportas, šiuolaikiniame pasaulyje tapo svarbia žmonijos kultūros dalimi, turinčia didelę įtaką visuomenės pažangai. Jis šiandien suvokiamas kaip sudėtingas, daugiaplanis reiškinys, neatskiriama kultūros dalis ir bendroje žmonijos vertybių sistemoje užimantis svarbią vietą.
Šiuolaikiniame pasaulyje kūno kultūros ir sporto padėtis labai nevienoda, tačiau niekam ir niekur nepavyko paneigti arba sumenkinti to didžiulio, įvairiapusio vaidmens, kurį kūno kultūra ir sportas vaidina bet kurios šalies gyvenime. Neabejotina, kad sportas daro didelį poveikį pasaulio visuomenės raidai. Neįkainojamas yra jo indėlis stiprinant taiką pasaulyje.
Ir šiuolaikinio pasaulio nestabilumo sąlygomis sportas, ypač olimpinis, yra viena tvirčiausių žmonijos kultūros vertybių. Tai liudija ir nesėkmingi bandymai boikotuoti Maskvos bei Los Andželo olimpiadas. Kaip žinia, nesėkmingai bandyta sutrukdyti ir IV pasaulio lietuvių žaidynes Lietuvoje.
Praeitimi domimasi ne iš tuščio smalsumo. Noras gauti atsakymus į mus jaudinančius dabarties klausimus visada yra svarbiausias akstinas studijuoti tautos istoriją.
Tačiau ne visi praeities įvykiai vienodai veikia dabartį, dėl to ne visiems skiriamas vienodas dėmesys, ne visos praeities ir dabarties tautos gyvenimo pusės, istorinės laiko atkarpos vienodai tyrinėjamos.
Kūno kultūra ir sportas buvo ir yra svarbus mūsų tautos gyvenimo reiškinys, rodantis socialinį, ekonominį, kultūrinį jos išsivystymo lygį ir turintis įtaką šiam procesui. Tai liudija ir Lietuvos ir sporto pasiekimai, neatskiriami nuo bendrosios šalies kultūros padėties ir tautos vystymosi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-27
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis11.36 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS. Arcinavičius
Failo pavadinimasMicrosoft Word kuno kultura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • S. Arcinavičius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą