Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kūno kultūros ir sporto renginiai mokyklose

Kūno kultūros ir sporto renginiai mokyklose

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Masiniai kūno kultūros ir sporto renginiai mokyklose. Pratimai jaunesnio amžiaus vaikams. Pratimai vidutinio amžiaus vaikams. Pratimai vyresnio amžiaus vaikams.

Ištrauka

Ruošiant sporto švenčių, moksleivių vakarų ar pionierių sueigų sportinę programą, nereikia susižavėti sunkiaisiais pratimais. Jeigu pratime pasitaiko atskirų judesių, per sunkių juos atliekančiai jaunuolių grupei, juos galima pakeisti lengvesniais arba visiškai iš pratimo išmesti, vadinasi, vietoj 16 taktų, galima palikti 8 taktus, vietoj 8 taktų – 4 taktus.
Paprasti ir nesudėtingi masiniai pratimai, tiksliai ir sklandžiai atlikti, žiūrovams padaro gerą įspūdį. Didelį pasisekimą turi atskirų gimnastų atliekami laisvieji pratimai (žinoma, jeigu tik dalyviai gerai pasiruošę). Rikiuojant grupę pasirodymui, priekyje reikia pastatyti žemesnio ūgio, geriau pasiruošusius ir drausmingesnius dalyvius. Dalyvių išėjimą ir jų surikiavimą masiniams pratimams aikštelėje arba stadione reikia derinti su figūriniu žingsniavimu.
Pasirodymo efektas daug priklauso ir nuo kostiumų. Reikia apgalvoti kostiumų spalvą ir formą. Tamsiame fone geriau išsiskiria šviesūs kostiumai ir, priešingai, šviesiame fone – tamsūs. Pageidautina, kad visi persirikiavimai ir pasirodymai būtų atliekami pagal muziką (rojalis, bajanas, pučiamųjų instrumentų orkestras). Atsimintina, kad laisvųjų pratimų mokyti ir parvesti jų repeticijas reikia pagal tą pačią muziką, kaip ir šventės metu.
Labai gerai laisvuosius pratimus užbaigti gražia piramide.
Jeigu pasirodymas atliekamas arba repeticija atliekama didelėje aikštėje arba stadione ir dalyvauja daug vaikų, komanduoti galima vėliavėlėmis.
Mišrių grupių pratimai gali būti atliekami mergaičių ir berniukų kartu, taip pat ir atskirai tik mergaičių arba tik berniukų.


Masiniai kūno kultūros ir sporto renginiai mokyklose

Be masinių kūno kultūros ir sporto renginių užklasinis sportinis masinis darbas negali būti pilnavertis. Renginiai bei kūno kultūros ir sporto propaganda sudaro plačias prielaidas įtraukti į reguliarias pratybas mokinius, kurie į jas dar neįtraukti, padeda ugdyti aukštas moksleivių moralines savybes, tampa efektyvia aktyvaus poveikio priemone, gyva kūno kultūros ir sporto darbo susumavimo forma. Jeigu atsižvelgsime į tai, kad renginiuose kartu su moksleiviais paprastai dalyvauja mokyklos pedagogai, tėvai, įvairių organizacijų atstovai ir susiburia bendras kūno kultūros šalininkų kolektyvas, renginių vertė dar labiau padidėja. Jie duoda impulsą visuotiniam poreikiui užsiiminėti kūno kultūra ir drauge skatina siekti, kad pagerėtų visas fizinio lavinimo darbas.
Štai kodėl ši kompleksinės programos dalis įgauna ypatingą reikšmę. Šioje srityje turi daug padirbėti užklasinio ir užmokyklinio darbo organizatoriai, klasių vadovai, pradinio karinio rengimo vadovai, medicinos darbuotojas, pionierių vadovai, tėvų komitetas. Į šį darbą reikia įtraukti kuo daugiau aktyviausiai sportuojančių moksleivių, sportininkų, trenerių, šefuojančių organizacijų. Aišku, viskam vadovauja mokyklos direktorius ir jo pavaduotojas.
Organizuojant renginius mokykloje reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus.
Sporto varžybos. Kiekvienas mokinys turi dalyvauti varžybose 8 – 10 kartų per mokslo metus. Daugumą varžybų reikia rengti mokykloje. Galima organizuoti draugiškus susitikimus su netoliese esančių mokyklų komandomis. Pirmiausia reikia planuoti į mokyklinę programą įeinančių pratimų varžybas.
Skiriant kiekvienas varžybas būtina atsižvelgti į tai, kiek reikia laiko joms pakankamai pasiruošti. Varžybų kalendorius turi būti patvirtintas iki tų metų rugsėjo 1 dienos. Su kiekvienų varžybų nuostatais mokytojus ir moksleivius reikia supažindinti ne vėliau kaip prieš du mėnesius iki varžybų pradžios.
Mokykloje gali būti organizuojamos kūno kultūros ir sporto bei sveikatingumo varžybos (pvz., sveikatos spartakiados, varžybos "Visi į slidžių trasas", sportiškiausios šeimos varžybos ir pan.). Jos rengiamos ne pamokų metu.
Varžybas mokykloje reikia planuoti maždaug taip: rugsėjo mėnesį – turizmo varžybos, mokyklos lengvosios atletikos pirmenybės, mokslo metų pradžios šventė; spalio mėnesį – mokyklos kroso pirmenybės, stalo teniso turnyras; lapkričio mėnesį – sporto žaidimų pirmenybės; gruodžio mėnesį – gimnastikos ir akrobatikos pirmenybės; sausio mėnesį – slidinėjimo sezono atidarymas, šaudymo pirmenybės; vasario mėnesį – slidinėjimo pirmenybės; kovo mėnesį – čiuožimo ir rogių sporto pirmenybės, plaukimo varžybos; balandžio mėnesį – šuolių į aukštį pirmenybės; gegužės mėnesį – krosas, lengvosios atletikos varžybos, mokslo metų užbaigimo šventė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-17
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.81 KB
Autoriusrytis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. V. Ivaškienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kuno kulturos ir sporto renginiai mokyklose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • Doc. V. Ivaškienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą