Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Lietuvos baidarių ir kanojų istorija

Lietuvos baidarių ir kanojų istorija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Baidarių ir kanojų irklavimo priešistorė. Baidarės. Kanojos. Baidarių ir kanojų sporto istorija. Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo istorija. Datos. Čempionai.

Ištrauka

Baidarės

Dabartinės baidarės yra kilę iš eskimų naudotų valčių, kuriomis eskimai medžiojo bei žvejojo. Vėliau šios valtys buvo ištobulintos Grenlandijoje. Anglai pirmieji Europoje pradėjo irkluoti tokio tipo valtis ir tai buvo 19-to amžiaus pabaigoje. Vėliau baidares "atrado"šveicarai ir vokiečiai. Pačioje pradžioje europiečių baidarės kaip ir eskimų buvo padarytos iš tokių pat medžiagų – gyvūnų kaulų ar medienos aptrauktos oda. Vėliau baidarės buvo po truputį tobulinamos siekiant, kad jas būtų lengviau transportuoti ir irkluoti.

Kanojos

Kanojos tipo valtis kaip transporto priemonė praeityje buvo naudojama kelių civilizacijų. Tačiau kanojos kilmės vieta paprastai yra laikoma Kanados rytinė pakrantė, kur tokio tipo valtis buvo naudojama medžioklei, žvejybai bei žmonių ir pašto pervežimui. Vėliau, atvykėliai į Ameriką pradėjo naudoti tokio tipo valtis keliauti naujojo kontinento upėmis bei ežerais. Europoje vieni pirmųjų kanojas pradėjo naudoti ir tobulinti anglai.


BAIDARIŲ IR KANOJŲ SPORTO ISTORIJA


BKI sportas populiarėti pradėjo Europoje 19-to amžiaus pabaigoje. Vėliau ėmė steigtis vis daugiau regioninių ir nacionalinių asociacijų bei federacijų, o 1924 metais buvo įsteigta Tarptautinė baidarių-kanojų Federacija. Tais pačiais metais keletas baidarių dalyvavo Paryžiaus Olimpiadoje kaip parodomoji sporto šaka, o 1936 metais, kaip jau buvo minėta, Berlyno Olimpiadoje buvo BKI kaip olimpinės sporto šakos debiutas. Šioje olimpiadoje dalyvavo 20 valstybių BKI atstovai. 2002 m. pasaulio čempionate Sevilijoje (Ispanija) jau dalyvavo 69 valstybių atstovai iš visų penkių žemynų.


1940-1959m.

1940m. Kaune buvo surengtos pirmosios baidarių irklavimo pirmenybės, kuriose dalyvavo tik kauniečiai.
1957m. Europos čempionatas, Gentas: A. ir M. Rudzinskai K-4 1000 auksas.
1958m. Pasaulio pirmenybės, Praha: Alfonsas ir Mykolas Rudzinskai (Lietuva) su V.Zvezdkin ir V.Stepanov (Rusija) iškovojo K-4 10000 bronzos medalius.
1959m. II TSRS tautų spartakiadoje aukso medalius iškovojo baidarių irkluotojai L. Fedorenka ir M. Rudzinskas.
1960-1969m.

1960m. XVIII olimpinėse žaidynėse Romoje debiutavo b/k irklavimo atstovas M. Rudzinskas, iškovota 4 vieta, truko tik 0,14sek. iki medalio.
1960m. b/k irklavimas pradėtas kultivuoti Panavėžyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis11.22 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos baidariu ir kanoju irklavimo istorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą