Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Netradiciniai žiemos sportai : rogučių sportas (bobslėjus)

Netradiciniai žiemos sportai : rogučių sportas (bobslėjus)

  
 
 
1234567
Aprašymas

Rogučių sportas (bobslėjus). Bobslėjus. Darbas iliustruotas nuotraukomis. Tobognas.

Ištrauka

Pavadinimas šios žiemos sporto šakos kyla nuo angliško žodžio bobsleigh. Isivaizduojamas kaip greitas nusileidimas nuo kalno specialiai įrengtomis ledo trąsomis ant vairuojamų rogių - bobslėjų. Bobslėjaus gimtinė yra Šveicarija.
Sankt-Moriceje, XIX amžiaus pabaigoje buvo organizuotas ir pirmas pasaulyje bobslejaus sportininis klubas, kur buvo sudarytos pagrindinės varžybų taisyklės šioje sporto šakoje, be to rogių ekipažą sudarydavo grupė iš 5 žmonių - 3 vyrų ir 2 moterų. Ateityje ekipažo narių kiekis būdavo įvairus - iš dviejų žmonių, iš keturių žmonių, iš 5 žmonių, o kartais net ir iš 8 žmonių.
XX amžiaus pradžioje bobslėjaus varžybose dalyvauja tik vyrai. Pirmosios pasaulyje ypatingos rogės - BOB`as buvo sukonstruotos 1904 metais. Bobslėjus pradėjo plisti daugelyje Europos šalių, kur pradėtos buvo rengti varžybos, o paskui ir šios sporto šakos ir nacionalinius čempionatus. Austrijoje jie rengiami nuo 1908 metų, o Vokietijoje - nuo 1910 metų.
Rogės kuriamos pagal standartinį projektą iš vientiso metalinio korpuso aptekėamojo formos, pritvirtinto ant dviejų porų pačiūžų. Priekinė pora - judri su vairu. Galinė pora - nejudri su stabdžiais.


Naudojamos dvivietės - dvejetukas, bobslėjai. Jų ilgis ne daugiau 2,7 mėtrų, masė - ne aukščiau 165 kg, o ekipažo svoris ne daugiau 200 kg. Taip pat naudojamos keturvietės – bobslejaus ketvertukas. Jų ilgis ne daugiau 3,8 metrų, masė ne aukščiau 230 kg, o ekipažo svoris ne daugiau 400 kg.
Bobslejaus trasa kaip ledo trąsa ant gelžbetoninio pagrindo, turinti įvairius posūkius ir staigius greitus posūkius. Trasos ilgis - 1500-2000m su 15 staigių greitų posukių, minimaliu radiusu 8m, o aukščiu svyravimas nuo 130 iki 150 metrų. Trąsos tąsa, aukščių svyravimas tarp starto ir finišo, posūkių ir staigių greitų posūkių kiekis nėra pastovus.
Pavyzdžiui Leik-Pleside 1932 metais trasos ilgis buvo 2366 metrai, aukščiu svyravimas vertikalėje - 228 metrai, o trasoje buvo 26 posūkių ir staigių greitų posūkių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis561.3 KB
Autoriusdovile
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Šarkauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bobslejus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Šarkauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą