Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Naujausių publikacijų apie plaukimą apžvalga

Naujausių publikacijų apie plaukimą apžvalga

  
 
 
12345678
Aprašymas

V. Skyrienės ir S. Tarūtienės mokomoji knyga "Mokome plaukti ir saugiai elgtis vandenyje". G. Avižonienės metodinė knyga "Mokomės plaukti". "Sporto mokslas" ir "Ugdymas. Kūno kultūra. Sportas". Kitų knygų ir publikacijų apie plaukimą apžvalga.

Ištrauka

Apžvelgiant naujausias publikacijas vertėtų pažymėti, kad knygų apie plaukimą, jo mokymą per pastaruosius penkis metus išleista nedaug. 2004 m. Lietuvos informacijos centras išleido LKKA dėstytojų V. Skyrienės ir S. Tarūtienės mokomąją knygą "Mokome plaukti ir saugiai elgtis vandenyje". Joje pateikiama žinių, kaip organizuoti mokymą plaukti, kaip išmokyti saugiai elgtis vandenyje, plaukti sportiniais ir netradiciniais ("liaudiškais") plaukimo būdais, kaip teikti pirmąją pagalbą įvykus nelaimingam atsitikimui vandenyje. Ši knyga, autorių rekomendavimu, yra skirta kūno kultūros mokytojams ir specialistams, vaikų vasaros stovyklų organizatoriams, neturintiems plaukimo specialisto išsilavinimo, tėvams, norintiems išmokyti savo vaikus, ir tiems, kas nori išmokti plaukti savarankiškai. Knyga labai vaizdinga (daug iliustracijų), medžiaga išdėstyta smulkiai, nuosekliai.
2001 m. išleista G. Avižonienės metodinė knyga "Mokomės plaukti". Joje pateikiama detali informacija apie plaukimo mokymo organizavimą, kaip išmokti plaukti įvairiais plaukimo būdais (krauliu, nugara, krūtine) ir šuolio į vandenį, kūdikių plaukimo didaktika. Knygoje pateikiamos sutrikusios laikysenos gydymo plaukimu galimybės bei gausu žaidimų vandenyje aprašymų.
Žymiai daugiau informacijos galima rasti specializuotuose moksliniuose žurnaluose "Sporto mokslas" ir "Ugdymas. Kūno kultūra. Sportas".
V. Skyrienė, D. Satkunskienė ir M. Margis "Sporto mokslo" žurnalo antrame numeryje publikuoja straipsnį "Įvairaus amžiaus kvalifikuotų plaukikų starto kinematinė analizė". Mokslininkų grupė atliko kinematinį tyrimą, norėdami nustatyti įvairaus amžiaus ir kvalifikacijos plaukikų starto technikos ypatumus, ir gautų duomenų analizę. Tyrime dalyvavo 51 plaukikas nuo III atskyrio iki TPM. Buvo nufilmuoti penki kiekvieno plaukiko starto bandymai. iš nufilmuoto vaizdo apskaičiuota šių fazių: latentinės reakcijos, pritūpimo, atsispyrimo, lėkimo bei įnėrimo, rankų kontakto su bokšteliu, trukmė. Nustatyta liemens padėtis horizontalės atžvilgiu, klubo, kelio, čiurnos sąnarių kampai starto pozoje, atsispyrimo pradžioje ir pabaigoje; kūno orientacijos kampas atsispyrimo pabaigoje, lėkimo vidutinis horizontalusis greitis. Išanalizavę gautus tyrimo duomenis mokslininkai pateikia išvadas - didelio meistriškumo sportininkų starto efektyvumas nepakankamas: didėjant tiriamųjų amžiui starto technika kito mažai. Būtina atkreipti trenerių dėmesį į starto technikos tobulinimą didėjant sportininkų meistriškumui, nes neefektyvi starto technika trukdo sportininkui maksimaliai realizuoti savo gebėjimus siekiant norimo rezultato.
2004 m. pirmame žurnalo "Sporto mokslas" numeryje E. Skyrius, I. J. Zuozienė, J. Poderys ir N. Lagūnavičienė publikuoja straipsnį "Praktiniai tyrimai ir laboratoriniai plaukikų parengtumo įvertinimai". Darbo tikslas buvo palyginti praktinių tyrimų (atliekamų baseine) ir laboratorinių vertinimų informatyvumą prognozuojant sportininkų galimus 50 m plaukimo rezultatus. Tyrime dalyvavo 12 LKKA ir Kauno miesto sportininkų, kurie buvo tiriami tris kartus: I tyrimas – plaukikų raumenų jėgos ir anaerobinio darbingumo rodiklių nustatymas, atliekant specialius testus baseine; II tyrimas – 50 m plaukimas siekiant maksimalaus rezultato; III tyrimas – plaukikų darbingumo ir funkcinės būklės įvertinimas taikant laboratorinius vertikalių šuolių testus ir funkcinių rodiklių nustatymas panaudojant EKG analizės kompiuterių programą "Kaunas – krūvis". Gauti duomenys analizuojami taikant matematinės statistikos metodus, vertinama ir lyginama koreliacija tarp tiriamųjų pasiekto 50 m plaukimo rezultato ir atskirų funkcinio parengtumo rodiklių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-29
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis12.96 KB
Autoriusoksana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word plaukimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą