Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sporto komandos valdymas

Sporto komandos valdymas

  
 
 
123456
Aprašymas

Sporto komanda. Valdymas. Sporto komandos vadybinės funkcijos. Planavimas. Organizavimas. Vadovavimas. Kontrolė.

Ištrauka

Nuo XIX šimtmečio pabaigos priimta valdymą apibrėžti kaip keturias konkrečias vadovo atliekamas funkcijas: planavimą, organizavimą, vadovavimą ir kontrolę. Todėl galima sakyti, kad valdymas – tai organizacijos narių pastangų planavimo, organizavimo, vadovavimo ir kontrolės procesas bei visų kitų organizacijos išteklių panaudojimas siekiant organizacijos užsibrėžtų tikslų .
Sporto komanda – tai grupė vieno kolektyvo sportininkų besitreniruojančių ir dalyvaujančių kurios nors sporto šakos varžybose.
Pateikus valdymo bei sporto komandos sampratas, galima formuluoti sporto komandos valdymo sampratą: sporto komandos valdymas – tai grupės vieno kolektyvo sportininkų besitreniruojančių ir dalyvaujančių kurios nors sporto šakos varžybose pastangų planavimo, organizavimo, vadovavimo ir kontrolės procesas bei visų kitų komandos išteklių panaudojimas siekiant komandos užsibrėžtų tikslų.

Literatūros šaltinių analizė rodo, kad daugelyje darbų, nušviečiančių sportinių žaidimų komandos veiklą, analizuojami atskirai filosofiniai, psichologiniai, pedagoginiai ar tik vadybiniai jos veiklos veiksniai. Daugelis autorių teigia, kad žaidimo sėkmė, sportiniai rezultatai labai priklauso nuo žaidėjų asmenybės tipo, vaidmens, kurį jis atlieka komandoje, bei lyderio bruožų.
Filosofija vadybos požiūriu gali būti sporto komandos elgesio standartas. Ji nusako pagrindines vertybes, lūkesčius ir principus, kuriais yra vadovaujamasi siekiant savo tikslų. Cotonet (1993) teigia, kad visos sėkmingai veikiančios sporto komandos turi savo filosofiją ir vertybes, kurios stipriau ne bet kas kitas, susieja sporto komandos narių veiklą.
Daugelis trenerių suvokia, kad narių tarpusavio sąveikos sritis – filosofija gali būti sporto komandos elgesio standartas, nusakantis pagrindines vertybes, lūkesčius ir principus, kuriais siekiama savo tikslų ir vykdoma veikla. Tačiau ne kiekvienas iš jų supranta sudėtines sporto komandos veiklos filosofijos dalis ar elementus, lemiančius gelminį jos suvokimą. Kad filosofija būtų veiksminga, bendra idėja turi tapti kiekvienam komandos nariui asmeniškai vertinga. Tam reikia sukurti ugdomąjį ryšį tarp sporto komandos narių. Jei dominuos požiūris, kad individas yra vertybė, jis susitapatins su komanda, skirs jai ne tik savo laiką, bet ir emocijų energiją, siekdamas, kad jo komanda veiktų sėkmingai.
Sporto komandos veiklos turinio formavimas remiasi jos vizija, misija bei filosofija. Misija išreiškia komandos veiklos prasmę ir yra svarbiausias elementas, lemiantis veiklos kryptį. Sporto komanda elgiasi aplinkoje pagal tai, kokia yra jos kultūra, tiesiogiai lemiantis sporto komandos veiklos stilių. Kita vertus, sporto komandos vizija, misija, filosofija bei kultūra yra komandos narių ir aplinkos sąveikos rezultatas, veikiantis individualių tikslų, nuostatų, aktyvumo bei gebėjimų.
Sporto treniruotės vyksmas – vienas po kito einančių krūvių ir komandos parengtumo būklės kaita, glaudus ryšys, dėsningai viena kitą keičiančių raidos stadijų, kurios sudaro nenutrūkstamą vientisą judėjimą. Sporto komandos treneriui būtina mokslinės treniruotės technologijos paieška, argumentuota praktinės veiklos kritika ir mokslinių duomenų peržiūra. Nuolatinė trenerio abejonė turi prasiskverbti į kasdieninę treniruotę. Jis turi įveikti dogmas ir įgauti tikrumo jausmą, kad galėtų perprasti treniruotės vyksmą ir jį valdyti.
Sporto komandos vadybinės funkcijos siejamos su psichologinėmis ir pedagoginėmis funkcijomis, tačiau išsamių šios srities tyrimų beveik nėra. Vadybinis požiūris, įvesdamas išorinį veiksnį, dar labiau išryškina sporto komandos veiklos valdymo problematiškumą. Būtinybė analizuoti sporto komandos veiklą vadybiniu aspektu kyla todėl, kad nustačius įvairius psichologinius ir pedagoginius sporto komandos veiklos veiksnius reikia juos derinti ir valdyti. Žmogiškąja prasme valdymas svarbus todėl, kad padeda komandai išsilaikyti drauge ir susitelkti, siekiant realizuoti tikslus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-08-25
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.87 KB
Autoriusgiedrė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sporto komandos valdymas - esme ir ypatumai.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą