Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Grūdinimasis

Grūdinimasis

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Klimato įtaka žmonių sveikatai. Saulė, oras ir vanduo ― geriausi mūsų draugai. Grūdinimasis ― vienas iš sveikatos šaltinių. Pagrindiniai grūdinimosi būdai: Oro vonios; Vandens procedūros; Saulės vonios. Kitos grūdinimosi procedūros: Pirties procedūros. Vaikų ir pagyvenusio amžiaus žmonių grūdinimas. Baigiamasis žodis.

Ištrauka

Sveikata ― brangiausias turtas. Ligų žmonės žino šimtus, o ateityje dar daugiau atras, bet sveikatą kiekvienas tik vieną teturi. Todėl ją rūpintis privalu visada. Žmogus visuomet stengėsi stiprinti savo sveikatą, svajojo tapti stipriu, mikliu ir ištvermingu. Šie žmonių lūkesčiai ir svajonės atsispindėjo visų laikų bei epochų liaudies kūryboje ir mitologijoje.
Žmogus yra glaudžiai susijęs su gamta. Ji vienaip ar kitaip veikia žmogaus organizmą. Daugeliu atvejų žmogaus sveikata priklauso nuo gamtinės aplinkos. Iš oro gaunama deguonies, azoto. Augalai yra maisto, vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis. Vanduo būtinas organizmui, nes yra jo sudedamoji dalis. Be to, žmogų veikia klimatas(oro temperatūra, drėgnumas, atmosferos slėgis, vėjo greitis).
Žmogaus organizmas gamtos taip sudarytas, kad nepaisydamas jį veikiančių faktorių, visada išlaiko vidaus organų pusiausvyrą. Mažiausias organizmo vidaus struktūros pažeidimas ― liga. Atsparumas ligai individualus ir priklauso nuo organizmo gebėjimo jai pasipriešinti, o tai savo ruožtu priklauso nuo viso organizmo ar atskirų jo organų užsigrūdinimo.


Svarbiausi veiksniai, veikiantys žmogaus organizmą, yra klimatiniai veiksniai: oro temperatura, drėgnumas ir judėjimas, atmosferos slėgis. Jų poveikis priklauso nuo saulės radiacijos intensivumo.
Bene labiausiai žmogus junta aplinkos temperatūros poveikį. Tarp organizmo ir aplinkos nuolat vyksta šilumos apykaita. Dalis energijos, pagamintos organizme medžiagų apykaitos metu, paverčiama šiluma. Dėl to mūsų kūno temperatūra yra pastovi, vidutiniškai 36,6C. Šilumos perteklius išskiriamas į aplinką, t.y. organizmas ją išspinduliuoja arba išgarina su prakaitu.
Aplinkos temperatūra, kuriai esant žmonės geriausiai jaučiasi,vadinama komforto zona. Vasarą lengvai apsirengusiems ir dirbantiems lengvą darbą ji yra 17,7  21,2, žiemą― 15,5  23,2C. Dirbantiems sunkų darbą komforto zona yra 1  2 žemesnė. Lietuvoje yra vidutiniškai per metus 100 dienų, kurių temperatūra atitinka komforto zoną.
Aplinkos temperatūra aukštesnė negu komforto zonoje sukelia šilumos poveikį. Tuomet sunkiau atiduodama šiluma aplinkai. Ilgesnį laiką būnant tokioms sąlygoms, nebepajėgiama atiduoti aplinkai medžiagų apykaitos metu pasigaminusios šilumos pertekliaus, kūno temperatūra ima kilti, pulsas padažnėja, krinta kraujospūdis, organizmas vis labiau perkaista, jį gali ištikti šiluminis smūgis. Gausiai prakaituojant, netenkama daug vandens, o kartu su juo ir mineralinių druskų, ypač K ir Na, vitamino C.
Temperatūra žemesnė negu komforto zonoje sukelia šalčio pojutį. Stiprus šaltis sukelia nevalingus raumenų judesius(atsiranda drebulys, "žąsies oda"), kurie suintensyvina šilumos gamybą. Tuomet prakaito išskiriama mažiau arba visai neprakaituojama. Esant žemai temperatūrai, šių priemonių nepakanka, todėl šiluminei pusiausvyrai palaikyti būtina šilčiau rengtis arbabūti šildomose patalpose.
Lietuvoje vyrauja temperatūra žemesnė negu komforto zonoje(vidutinė metinė oro temperatūrayra nuo 5,4 iki 6,6C). Dėl palyginti neaukštos temperatūros ir dažnai bei staigiai besikeičiančių meterologinių veiksnių, mūsų organizmą būtinai reikėtų nuolat grūdinti, kad apsisaugotume nuo įvairių ligų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-07-07
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.81 KB
Autoriusaidas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdėstytoja Štarienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grudinimasis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • dėstytoja Štarienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą