Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kūno kultūros istorija

Kūno kultūros istorija

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Kūno kultūros ištakos. Senovės Rytų šalys. Kūno kultūra Viduramžiais. Kūno kultūra Naujaisiais laikais. Kūno kultūra Naujausiais laikais XX amžiuje. Kūno kultūra po II pasaulinio karo. Šiuolaikinio sporto formavimasis pasaulyje XIX amžiaus antroje pusėje. Kūno kultūra Lietuvoje iki XIX amžiaus. Moksleivių sveikata. Išvados.

Ištrauka

Vykstant evoliucijai, mūsų pirmtakams reikėjo tikslios judesių koordinacijos, didelio fizinio aktyvumo. Judesių laisvumas ir jėga buvo pasiekiama ne tik nuolat treniruojantis, bet ir stengiantis apsirūpinti maistu, kovojant su priešais, laukiniais žvėrimis. Įvairių žmogaus organizmo sistemų formavimasis ir jų normalus funkcionavimas visais laikotarpiais buvo susijęs visų pirma su aktyvia fizine veikla.
Štai kodėl šiuolaikinis žmogus, sąmoningai ir nesąmoningai mažindamas fizinį aktyvumą, savo organizmui sudaro nebūdingas sąlygas.
Antikos valstybėse fizinė kultūra ir sportas įėjo į mokyklų programas kaip privalomas dalykas, o fizinio lavinimo mokytojai pedagogų kolektyve užėmė vieną garbingiausių vietų. Archimedas, be kita ko, dėstė gimnastiką ir buvo didelis jos specialistas.
Senovės Graikijoje sveikatai ir jaunystei išsaugoti buvo plačiai propaguojama atletinė gimnastika.
Šiuo metu, kūno kultūra mokykloje – svarbi bendrojo ir fizinio ugdymo proceso dalis ir mokinių sveikatos stiprinimo, taisyklingos raidos priemonė.
Moksleivių fizinis aktyvumas ir su juo susijusi sveikata yra labai aktuali gvildenant šių dienų moksleivių sveikatos problemas. Apie tai yra daug diskutuojama ir kalbama… O kaip buvo senosiose civilizacijose, kokią vietą žmonių gyvenime fizinis aktyvumas užėmė, aš pabandysiu parodyti šiame referate. Ar fizinis aktyvumas ir sveikata buvo svarbi šiuo laikotarpiu?
Kūno kultūros ištakos
Kūno kultūra formavosi 80 000 – 8000 m. pr. Kr., kai atsirado mėtomieji medžioklės įrankiai su kauliniais antgaliais. Ilgus šimtmečius formavosi mėtomųjų medžioklės įrankių racionalus valdymas ir judesių mokymasis, kuris iš pradžių vyko tiesiogiai medžioklėje, o vėliau laisvu nuo medžioklės laiku. Judesių mokymas atsiskyrė nuo darbinės veiklos, sudarydamas prielaidas formuotis kūno kultūrai.
Didžiulis šuolis kūno kultūros raidoje įvyko 12 000 m. pr. Kr. išradus lanką. Sumažėjo stambių gyvūnų, kuriuos medžiodavo ietimis ir lankas buvo taikomas medžioklėje ir žvejyboje. Tuo pačiu susiformavo nauja kūno kultūros forma - šaudymas iš lanko. Gentys apsistodavo prie miškų ir upių, kurie buvo pagrindinis jos pragyvenimo šaltinis. Saugant ir ginant savo teritoriją, susiformavo prielaidos kariniam jaunuolių rengimui.
Pirmykštėje bendruomeninėje santvarkoje svarbų vaidmenį vaidino magija. Vykstančios įšventinimo į tikruosius genties narius apeigos simbolizavo savitą atskirų gamtos reiškinių interpretavimą bei bandymą juos kontroliuoti. Įvairios kūno kultūros formos buvo skirtos ir pasirengti darbinei veiklai.
Mezolito ir neolito epochose (8000 – 3000 m. pr. Kr.) pagrindiniai genčių egzistavimo šaltiniai buvo žemdirbystė ir gyvulininkystė. Ties pusiauju, kur buvo palankiausios sąlygos vystytis žemdirbystei ir gyvulininkystei pradeda formuotis patriarchaliniai centrai. Pradėjus gentims gyventi sėslų gyvenimo būdą išauga jojimo ir medžioklės reikšmė. Formuojasi prielaidos kariniam jaunuolių parengimui, nes gentys saugojo savo teritoriją. Įšventinimo apeigų pagrindiniu akcentu tampa jaunuolių įšventinimas į karius.
Irstant pirmykštei bendruomeninei santvarkai ir atsirandant privačiai nuosavybei, išauga kariuomenės vaidmuo. Atsiranda pastovūs centrai, kuriuose buvo vykdomos jaunuolių įšventinimo į tikruosius karius apeigos. Reikalavimai, kuriuos turėjo įvykdyti jaunuoliai, buvo karinio rengimo pratimai, o jų įvykdymas suteikė teisę tapti kariu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-10
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis195.5 KB
Autoriushjjnlo
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word kuno kultura.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą